Mezoterapi

Günümüzde insanların çoğu çeşitli deri bozukluklarından şikayet etmekte ve bu rahatsızlıkları için de çözümler aramaktadır. Özellikle de yüz hatlarında beliren ve zamanla insanların psikolojisini de rahatsız eden kırışıklıklar, çizgiler insanları çeşitli tedavilere yönlendirmiştir. Bu tedaviler arasında mezoterapiden de söz edebiliriz.  Mezoterapi daha çok yüz gençleştirme ve yüzün yukarı doğru kaldırılması amacıyla yapılmaktadır. Face lifting olarak da nitelendirilebilir.

Yıllar geçtikçe insan cildi yaşlılık belirtilerini ortaya koyar. Buna göre kırışıklık ve sarkma oluşmaları normal olarak görülüp bu tür durumlarda da insanların kendi psikolojilerini rahatlatması ve daha güzel bir cilde sahip olması açısından tedavi yöntemlerini araştırmaları oldukça doğaldır. Kuru cilde sahip olanlar daha erken dönemlerde kırışıklıklarla karşı karşıya kalabilir. Yağlı cilde sahip olanlar kırışıklığı geç dönemlerde görebilir ancak bu sefer de sarkmalar daha çok meydana gelmektedir. Kırışıklık ve sarkmalara karşı alınacak en iyi tedavi yöntemlerinden biri mezoterapi tedavisidir.

Yüz Mezoterapisi Nedir?

Yüz mezoterapi tedavisi, cildin daha genç görünmesini ve sıkılaştırılmasını sağlamak için uygulanan anti aging işlemidir. Yaşlanma, güneş, çevresel faktörler ve kolajen kaybı gibi etkenler birleştiğinde meydana gelen sarkma ve kırışıklıklar cildin daha kötü bir görünüm almasında etkilidir. Yüz mezoterapisi işleminde hyaluronik asit, vitamin, mineral, antioksidan ve amino asit içeren ilaçlar karıştırılarak cilt tarafına enjekte edilir.

Yüz mezoterapisi tedavisinde kullanılan ilaç miktarları çok düşüktür. Bundan dolayı bu ilaçlar cilt üzerinde alerji riski oluşturmaz. Bu ilaçların genel amacı ciltteki kırışıklıkların belirginliğini azaltarak ciltteki sarkmaları toparlamaktır. Ayrıca yüz mezoterapisi uygulamasında tercih edilen ilaçlar cildin kolaje ve elastin lif üretimini de hızlandırır. Böylelikle cildin kendi kendini iyileştirme süreci de başlar. Mezoterapi İzmir ve bölgesinde yaşayan ve çeşitli cilt sorunlarıyla karşı karşıya kalan kişilerin Derma Touch ile birlikte uygulaması gereken tedavi yöntemlerinden biridir. Son derece kaliteli ve uygun fiyatlar karşılığında sizler de mezoterapi tedavi uygulamalarından yararlanabilir, eski cilt sağlığınıza da kavuşabilirsiniz.

Mezoterapi İzmir Fiyatları

Yüz hatlarında kırışıklık, sarkma gibi sorunlar yaşayan ve bunlar için çözüm arayan kişilerin İzmir bölgesinde faaliyetlerini sürdüren Derma Touch ile tanışarak sorunlarına çözümler araması gerekmektedir. Son derece kaliteli işlemler gerçekleştirerek hastalarının memnuniyetini kazanan Derma Touch ile birlikte eski cilt sağlığınıza kolaylıkla kavuşabilirsiniz. Mezoterapi İzmir fiyatları Derma Touch kapsamında oldukça uygun olup sizin de bütçenizi aşmayacak derecede fiyat tarifesine sahiptir.

 

Merak Ettikleriniz

İzmir Zirkonyum Diş Kaplama Tedavisi

Ağız ve diş sağlığı söz konusu olduğunda birçok tedavi alanı söz konusudur. Diş kaplama da o alanlardan biridir. Diş kaplama için özellikle son yıllarda gelişen teknolojiler ile yeni yöntemler geliştirilmiştir. Zirkonyum diş İzmir ve çevresinde yaşayanlar için en çok aranan ve araştırılan yöntemlerden biridir. Zirkonyum diş kaplama diş yapısının doğal haline en uygun yöntemlerden biri olduğu için günümüz diş tedavi hizmetlerinde sıkça kullanılır. Diş görünümünü iyileştirme hedefiyle yapılan zirkonyum kaplama İzmir ve çevresinde birçok merkezde yapılabilir.

 

Zirkonya, titanyum ailesinin bir üyesi olarak sınıflandırılan bir materyaldir. Beyaz rengi ve ışık geçirgenliği dolayısı ile estetik bir görünüme sahiptir. Bu özelliği sebebiyle ağız ve diş sağlığına ilişkin tedavilerde kullanılır. Muadili olan materyallere göre dayanıklılığı ile bilinen ve diş kronlarında, özellikle de çiğnemek ve öğütmek için çok fazla güç gerektiren posterior kronlarda kullanım için ideal olan bu materyal diş kaplamada oldukça sık bir şekilde kullanılır. Metal destekli ve desteksiz olmasına göre ikiye ayrılan diş kaplamalarında zirkonyum sıklıkla tercih edilir. Doğal yapıyı koruması sebebiyle birçok hasta için zirkonyum diş kaplama tavsiye edilmektedir.

 

Metal kaynaklı üretilen porselene yapılar yerine dişin orijinal rengine daha yakın olan zirkonyum alaşımı, diş kaplama işlemleri için büyük avantaj sağlar. Estetik bir görünümün yanı sıra sağlamlığı ile de öne çıkan zirkonyum kaplama gerekli bakım yapıldığı takdirde uzun bir süre kullanım imkânı verir. Bu yöntem estetik olarak tercih edilen bir diş kaplama çeşididir. Hasta bu şekilde tatmin edici sonuçlar elde edecektir. Zirkonyum, ışığı doğal diş gibi yansıttığından, diş eti kenarında renk değişikliğine neden olmaz. Ayrıca diş eti çekilmesi de görülmez. Kesilen diş ile hatasız uyum sağlayacağından, kaplama altındaki dişte çürük gibi sorunlar da yaşanmaz. Malzeme rengi ağızdaki diş rengi ile aynıdır. Bundan dolayı da metal kaplamalarındakinde uygulanan renk örtücü tabakasının kullanılmasına gerek kalmaz. Kaplama yapılacak olan dişten daha az kazıma yapılarak işleme devam edilir Bu şekilde yapılan kaplamalarda, malzemenin ısı iletkenlik katsayısı düşük olduğundan sıcak – soğuk hassasiyet sorunu çok düşük oranda olabilir Zirkonyum hem diş kaplamalarında, hem de implant uygulamalarında çok tercih edilmektedir

Zirkonyum kaplama İzmir ve çevresinde bulunan bir hizmettir. Üstün kaliteli hizmet anlayışı, hasta memnuniyetini önceleyen çalışma prensibi ve alanında uzman kadrosu ile zirkonyum diş İzmir Bayraklı Özel Smyrna Ağız ve Diş Polikliniği’nde yapılabilmektedir.