Dolgu Uygulamaları

Zaman içerisinde yüz çerçevesinde yaşanan bazı sorunlar karşısında çeşitli tedavi yöntemleri uygulanarak insan yüzlerinin eski yapılarına geri döndürülmeleri sağlanmaktadır. Buna göre zamanla yüz hatlarındaki kemik yapısının çökmesi, yağ ile bağ dokusunuz azalması neticesinde yüzlerde volüm kaybı yaşanmaktadır. Bunun neticesinde ise deride sarkmalar ve katlanmalar oluşmaya başlar. Yüz kısmının alt tarafında oluşan sarkmalar insanı daha yaşlı bir birey olarak gösterir. Bu tür sorunlar yaşayan kişilerin tercih edeceği dolgu uygulamaları ile birlikte çözümlere ulaşması da mümkünüdür. Günümüzde insanların ihtiyacına göre ilgili bölgeye göre çeşitli doku maddesi bulunmakta ve uygulanmaktadır. Dolgu maddeleri, enjekte edilen bölgenin volüm değerini artırarak etki eder. İstenilen etki dolgu maddesinin oranına göre de artırılır.

Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dolgu uygulamaları insanların yüz hatlarında çeşitli bölgelerine uygulanır. Kırışıklığın, çökmenin ve çizgilerin belirdiği her yere dolgu yöntemi kolaylıkla uygulanabilir. Dolgu uygulamaları genel olarak şu bölgelere uygulanarak tedavi süreci tamamlanabilir:

 • Burun ve dudak arasındaki nazolabiyal oluğa,
 • Göz çevresindeki kaz ayakları üzerine,
 • Kaş arasındaki kızma çizgisi üzerine,
 • Dudak kenarında beliren üzüntü çizgilerine,
 • Çene ve yanak hacimlendirilmesinde,
 • Kaşların kaldırılmasında,
 • Göz altı oluk bölgesinin dolgunlaştırılmasında,
 • Dudak hacimlendirilmesinde,
 • Burun ucu kaldırmasında,
 • Cilde nem kazandırılmasında,
 • Herhangi bir nedenden dolayı doku kaybı durumlarında ilgili bölgeye uygulanır.

İnsanların kırışık, çizgi oluşması gibi durumlarda yaşlılık psikolojisine girmesi kendilerini olumsuz etkiler. Bu gibi durumlarda botoks uygulamaları sayesinde daha iyi bir yüz hattına sahip olunabilir. İzmir ve bölgesinde yaşayan ve bu tür sorunlarla kendini rahatsız hisseden kişilerin Derma Touch ile çeşitli tedavi yöntemlerinden yararlanması mümkündür.

Dolgu Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Dolgu uygulamalarının gerçekleştirilmesinde hastanın isteği ve doktorun yönlendirmesi önemlidir. Bu istek ve yönlendirmeye bağlı olarak en uygun dolgu seçilir. Yeni nesil dolgular ağrısız özellik gösterir. Dolgu uygulamasından 20 – 30 dakika öncesinde lokal anestezi kremlerin uygulanması tavsiye edilir.

Dolgu uygulaması hekimin tecrübesi, uygulamanın tekniği ve uygulanacak olan bölgenin anatomik yapısına göre 10 ile 20 dakika arasında sürebilir. Uygulama alanı ve miktarının artması süreyi de uzatacaktır.

Yüz hatlarında kırışıklık, çizgiler ve çeşitli çökmeler yaşayan insanların bu tür sorunlarına çözüm aramaları gerekmektedir. Bunun için alanında uzman hekimlere danışarak süreç hakkında bilgi almaları ve uygulanacak tedavi yöntemini de belirlemeleri gerekmektedir. Bu alanda en iyi hizmetleri sunarak müşteri memnuniyetini sağlayan Derma Touch ile tanışarak sizler de sorunlarınıza karşı en iyi çözümleri geliştirebilirsiniz.