Cilt Hastalıkları

İnsan vücudunun dış yüzeyini tamamen kaplayan organ deridir. Deri, dış ortam ile sürekli olarak temas halindedir. Bunun bir sonucu olarak da alerjenler, mikrobiyal ajanlar, fiziksel etkenler, çevresel faktörler ve iklim koşullarıyla sürekli olarak etkileşim içerisindedir. Tüm bu etkenler derinin birçok hastalığa yatkınlığını da ortaya koymaktadır. Cilt hastalıkları daha çok derinin dış etkenlere maruz kalması sonucu ortaya çıkmaktadır. Ülkemiz ve dünyada en çok görülen hastalıkların başında gelen cilt hastalıkları, pek çok farklı türü de içinde barındırır. Deri hastalıklarının da diğer hastalıklar gibi fazlasıyla ciddiye alınması gerekmektedir. Erken teşhis yapılarak tedavi için gerekli işlemlerin başlatılacak olması cilt hastalıklarının giderilmesi için en iyi yöntemdir.

En Çok Bilinen Cilt Hastalıkları

Cilt hastalıkları, kendi içerisinde farklı türlere sahiptir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak insanlar derilerinde birçok sorunla karşılaşabilir. Buna göre en bilinen cilt rahatsızlıkları olarak şunlar sıralanabilir:

 • Atopik Egzama
 • Liken (Liken Planus)
 • Ergenlik Sivilcesi (Akne Vulgaris)
 • Vitiligo
 • Pitriazis Rosea
 • Kellik (Alopesi)
 • Kurdeşen (Urtiker)
 • Behçet Hastalığı
 • Mantar Hastalığı ( Fungal Enfeksiyon)
 • Uçuk (Herpes Simpleks)
 • Cüzzam (Lepra)

Birçok hasta, ciltlerinde bu gibi sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Tüm bu hastalıkların en birincil nedeni cilt bakımının iyi yapılmaması, cilde zararlı olan malzemelerin (sabun, deterjan vb.) kullanılması ve neticesinde cildin tahriş edilmesidir. Egzama, sedef gibi hastalıkların cilt üzerinde çeşitli etkiler bıraktığı da bilinmektedir. Tüm bu rahatsızlıkların giderilmesi ve sorunlara çözüm aranması için sizler de Derma Touch ile iletişime geçebilirsiniz.

Cilt Hastalıklarına Ne İyi Gelir?

Cilt hastalıklarına en iyi gelen şey uzman tedavi yöntemidir. Doktor kontrolünde gerçekleşecek olan tedavi neticesinde doktorun verdiği ilaçların kullanılması hastalar için en iyi gelecek şey olacaktır. Çeşitli deri hastalıklarına sahip olan kişilerin cilt hastalıkları İzmir bölgesinde aktif olarak hizmetlerini sürdüren Derma Touch ile iletişime geçerek sorunlarına hızlıca çözüm aramaları mümkündür. Alanında uzman çalışanlara sahip olan Derma Touch sayesinde sizler de cilt hastalıklarınızı minimum seviyeye indirebilir ve tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Böylece daha iyi ciltlere sahip olabilirsiniz.

İzmir ve bölgesinde yaşayan ve çeşitli deri hastalıklarına sahip olan kişiler cilt hastalıkları İzmir hizmeti sunan Derma Touch sayesinde eski sağlıklarına kavuşabilir. Profesyonel tedavi süreçleri ile sizlere en iyi hizmeti sağlayacak olan Derma Touch sayesinde eski cildinize kavuşabilir ve çeşitli deri hastalıklarından da kurtulabilirsiniz.